Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

JAK DBAĆ O BIELIZNĘ? #2

2023-01-11
JAK DBAĆ O BIELIZNĘ? #2Dlaczego tak marudzimy, żebyście prały bieliznę dzienną i kostiumy kąpielowe ręcznie? Może płaci nam za to jakiś producent płynów do prania ręcznego? A może po prostu przesadzamy, bo mamy hopla na punkcie bielizny? ;)

No, hopla trochę mamy, ale słowo honoru, że pranie ręczne polecamy Wam z dobrego serca. Spójrzcie na ten przykład, z naszego własnego doświadczenia:


Komplet: biustonosz prany ręcznie, majtki prane w pralce.

Komplet z tej samej dostawy, kupiony w tym samym czasie. Obie części kompletu prane tyle samo razy.
Biustonosz prałyśmy ręcznie, majtasy w pralce. Biustonosz wygląda jak dopiero po kupieniu, majtki nieco wyblakły. Oczywiście, że były prane w delikatnym trybie, proszku do kolorowego i letniej wodzie. Więc co im zaszkodziło?

Wygląda na to, że długie moczenie w wodzie i chemikaliach raczej nie pomaga zachować koloru. Czy to znaczy, że mamy prać ręcznie staniki I NA DODATEK majtki?
Nie, nie dajmy się zwariować :)
Ale najulubieńsze majtki (te z super-delikatnych koronek i te w najintensywniejszych, żywych kolorach) lepiej potraktować letnią wodą w misce, a nie pralką i proszkiem. Podobnie będzie ze strojami kąpielowymi: jeśli kąpiecie się w chlorze, przepłuczcie później jak najszybciej kostium w czystej, chłodnej wodzie. Jeśli pierzecie bieliznę ręcznie, nie namaczajcie jej przez całe dnie (kwadrans wystarczy).

I niech Wam bielizna służy jak najdłużej!
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

pixel